ADRA

ADRA

Tvorba responzivní webové stránky na redakčním systému WordPress s multisite administrací pro práci více uživatelů z různých oddělení organizace.

hl cover adra3

JAK TO ZAČALO

Nová řešení, nové možnosti

ADRA nás oslovila v březnu 2020, kdy celá země byla v karanténě kvůli pandemii Covid-19. V těžké době pro mnoho lidí a institucí, které se musely velmi rychle zorientovat v online světě a fungovat často úplně jinak, než byly doposud zvyklé. To nás však neodradilo od toho, abychom začali debatu nad tvorbou nových webových stránek. Ty stávající potřebovaly už delší dobu předělat do modernější a respozivní podoby a zjednodušit, aby se v nich návštěvníci webu mohli snadno orientovat a nalézt, co je zajímá nebo co hledají.

hl cover adra old3

Rozsah práce

01

Moderní responzivní webdesign dle brand manuálu ADRA INTERNATIONAL

02

Ucelenější obsah, aby zaujal a vedl ke konverzím

03a

Vývoj na opensource platformě WordPress

04a

Výrazné zlepšení struktury a navigace celé webové stránky

05a

Zjednodušení rozsahu a prezentace obsahu pro lepší přehled pro návštěvníky

06a

Multisite pro ovládání sekcí webové stránky jednotlivými zástupci 18 oddělení

Prototyp & wirefame

Při analýze potřeb organizace ADRA vzniklo přes 35 desktop návrhů struktury webu v klikatelném prototypu pro centrální web organizace ADRA, oddělené sekce dobrovolnických center a oddělení vzdělávání, které mají odlišnou strukturu. Web je poskládán z navržených obsahových bloků, ze kterých se dá jednoduše sestavit jakákoli stránka.

“Nejtěžší úlohou bylo vymyslet univerzální navigaci a strukturu webové stránky společnosti, která by byla snadná pro editaci obsahu v redakčním systému WordPress a zároveň uživatelsky přívětivá pro webové návštěvníky. Díky návrhu struktury a rozšířením WordPressu o plugin (pagebuilder) WPBakery, který naši vývojáři výrazně modifikovali, jsme dílo zdárně dokončili dle očekávání klienta.”
martinseidl-appmine
Martin Seidl
Head UX designer
ref adra 3
ref adra 4
ref adra 5

ADRA

ADRA Česká republika je humanitární a rozvojová organizace, která pomáhá lidem v nouzi v Česku i v zahraničí. Je součástí mezinárodní sítě charitativních organizací ADRA působící ve více než 100 zemích světa. Poskytuje okamžitou pomoc (nejen) při přírodních katastrofách a zlepšuje životní podmínky lidí žijících v chudobě. Síť dobrovolnických center po celé republice propojuje lidi ochotné pomáhat s těmi, kdo pomoc potřebují (senioři a seniorky, lidé se zdravotním postižením a další). 

0
Přes 29 let v ČR
0 +
Dobrovolnických
center
0 +
Dobrovolníků v ČR
0 +
Editorů webu

CO NA TO KLIENT?

profil-adra2
Karolína Emanuelová
Vedoucí oddělení komunikace a fundraisingu
Rádi bychom tímto poděkovali firmě Appmine, která se ujala náročného úkolu tvorby nových webových stránek naší humanitární organizace ADRA. Na základě vizuálu celosvětové sítě ADRA International navrhla vlastní grafické řešení a vytvořila moderní přehledný web, který vypadá skvěle jak na desktopu, tak v responzivní verzi.

Kvůli struktuře naší organizace s pobočkami po celé ČR bylo potřeba stránky koncipovat jako “multisite”, síť webů, kde design a některé funkce jsou společné, ale administrace a jiné funkce oddělené. I s tímto nelehkým zadáním si profíci z Appmine hravě poradili.

Web obsahuje řadu technických “vychytávek”, které usnadní práci editorům (např. možnost sdílení novinek napříč webem, nový systém archivace realizovaných projektů aj.).

Především je však web navržen tak, aby zpříjemnil návštěvu našim podporovatelům, příznivcům či dalším návštěvníkům, včetně prvků pro snadnější komunikaci s námi (kontaktní a přihlašovací formuláře).

Mimořádně důležité jsou pro nás CTA prvky k oslovení potenciálních dárců a dárkyň, které jsou do webu zakomponovány citlivě, takže na návštěvníky “neútočí” na každém kroku, přesto ale plní svůj účel, tedy vybízí k akci a umožňují podpořit činnost naší humanitární organizace doslova “na pár kliknutí”.

Oceňujeme také, že postavením webu spolupráce nekončí, Appmine pro nás nadále zajišťují správu webu a starají se o to, aby vše fungovalo přesně tak, jak má. Děkujeme za nekonečnou trpělivost, se kterou lidé z Appmine vycházeli vstříc všem našim požadavkům, a profesionální práci, kterou odvedli.

Potřebujete nový web, jehož vývoj předpokládá analytické a tvůrčí schopnosti?